Coaliton for San Francisco Neighborhoods
  
 

Contact us:

PO Box 320098
San Francisco, CA
94132
Phone:
(415) 262-0440
Email us at CSFN.NET@gmail.com

 
 
 

 
 
 
CSFN Member Organizations
  1. Barbary Coast Neighborhood Association (BCNA)
    Delegates: Bill Benkavitch, Kathy James
  2. Cathedral Hill Neighbors Association (CHNA)
    Delegates: Melinda LaValle, Marlayne Morgan
  3. Cole Valley Improvement Association
    Delegate: Karen Crommie, David Crommie, Carole Glosenger
  4. Cow Hollow Association
    Delegates: Sherry Archer
  5. Diamond Heights Community Association (DHCA)
    Delegates: Lee Ann Prifti
  6. East Mission Improvement Association
    Delegates: Judith Berkowitz, Mari Eliza, John Wilson
  7. Excelsior District Improvement Association (EDIA)
    Delegate: Leo Martinez , Claire Zvanski , Patricia Devlieg
  8. Forest Knolls Neighborhood Organization
    Delegates: Walter Caplan
  9. Francisco Heights Civic Association
    Delegates: Wendy Miller
  10. Golden Gate Heights Neighborhood Association (GGHNA)
    Delegates: Nancy Stafford, Frank Noto
  11. Greater West Portal Neighborhood Association (GWPNA)
    Delegates: Rae Doyle, Avrum Shepard
  12. Haight Ashbury Improvement Association
    Delegates: Lorraine Lucas
  13. Jordan Park Improvement Association (JPIA)
    Delegates: Rose Hillson
  14. Laurel Heights Improvement Association (LHIA)
    Delegates: Kathy Devincenzi
  15. Liberty Hill Neighborhood Assn (LHNA)
    Delegates: Nick Pasquariello
  16. Middle Polk Neighborhood Assn (MPNA)
    Delegates: Chris Gemginski, Frank Cannata
  17. Midtown Terrace Homeowners Association (MTHA)
    Delegates: George Wooding
  18. Miraloma Park Improvement Club
    Delegates: Karen Breslin
  19. Oceanview/Merced Heights/Ingleside - Neighbors In Action (OMI-NIA)
    Delegates: Al Harris, Mary Harris, Dan Weaver
  20. Pacific Heights Residents Association (PHRA)
    Delegates: Greg Scott
  21. Parkmerced Action Coalition (PmAC)
    Delegates: Glenn Rogers
  22. Potrero Boosters Neighborhood Association (PBNA)
    Delegates: Rick Hall, Alison Heath
  23. Richmond Community Association (RCA)
    Delegates: Hiroshi Fukuda
  24. Rincon Point Neighbors Association (RPNA)
    Delegates: David Osgood
  25. Russian Hill Improvement Association Assoc(RHIA)
    Deletates: Penelope Clark

  26. Sunset Heights Association of Responsible People / SHARP
    Delegates:Charles Head, Chooi Eng Grosso
  27. Sunset-Parkside Education & Action Committee / SPEAK
    Delegates: Eileen Boken
  28. Telegraph Hill Dwellers (THD)
    Delegate: Paul Webber
  29. Twin Peaks Council & Open Space Conservancy, Inc. (TPCOSC)
    Delegates: Ramona Albright
  30. University Terrace Association (UTA)
    Delegates:Anne-Marie Pierce, Kris Schaeffer
    , Lars Smith

 
 
 
 
  -->